Dřevostavba na klíč
→ Ušetřete až 30 % z původní ceny

  • Zadejte ZDARMA nezávaznou poptávku
  • My ji zpracujeme a rozešleme až 200 tisíc dodavatelům
  • Poptáme prověřené firmy přímo z okolí vašeho domova
  • Cenové nabídky na dřevostavbu obdržíte přehledně na email
  • Díky porovnání více nabídek ušetříte nejen čas, ale hlavně peníze
Velux Heluz Sapeli Ravak Weber Bramac Baumit Cetris KM Beta
Ušetřit můžete až 30 % z ceny zakázky
Ušetřit můžete až 30 % z ceny zakázky
Oslovíme nejlepší firmy a řemeslníky
Oslovíme nejlepší firmy a řemeslníky
Vaši poptávku uvidí až 200 tisíc dodavatelů
Vaši poptávku uvidí až 200 tisíc dodavatelů
Za 2 minuty máte hotovo
Za 2 minuty máte hotovo

Oslovte zdarma šikovné řemeslníky. První nabídky získáte již do 3 hodin

Zadat zdarma poptávku

Další výhody online poptávky

  • Zadání poptávky je 100% nezávazné a zdarma
  • Již do 3 hodin obdržíte první nabídky
  • Poptáme profesionální firmy a řemeslníky přímo z okolí vašeho domova
  • Zpracovanou cenovou kalkulaci dřevostavby na klíč obdržíte na email
  • Dostanete nabídky od firem s aktuálně volnou kapacitou na realizaci vaší zakázky

Dřevostavba na klíč

Oblíbenost dřevostaveb s každým rokem roste. V rámci Evropy poměr dřevostaveb představuje až 50 % nově budovaných staveb, ve skandinávských zemích tvoří dřevostavby dokonce 90 % z celkové plochy určené pro bydlení. Není proto divu, že se stávají trendem i v našich končinách. 

Dřevostavbou již dávno není jen roubenka nebo srub, jak tomu bylo za našich předků. Moderní dřevostavby mohou představovat rodinné domy ve formě bungalovů i patrových domů, mohou být malé či rozlehlé, skromné nebo luxusní. Šikovný projektant zvládne navrhnout dřevostavbu přesně dle Vašich potřeb a požadavků. Jestliže i Vy zvažujete postavit svůj domov tímto moderním a ekologickým způsobem, naše databáze je zde pro Vás.

Jednoduše vyplňte náš nezávazný poptávkový formulář, který Vám nezabere ani 2 minuty, a již do 3 hodin od jeho odeslání obdržíte na Váš e-mail nabídky až od stovek dodavatelů, jež se specializují na realizaci dřevostaveb na klíč, od projektu k předání hotového domu. 

Díky okamžitému srovnání nabídek navíc můžete ušetřit až 30 % oproti tomu, kdybyste jednotlivé dodavatele poptávali zvlášť. 

Chcete ušetřit až 30 % z ceny? Zadat zdarma poptávku

Jaké existují typy dřevostaveb?

Dřevostavby se obecně dělí podle jejich rámové konstrukce. Proto se setkáte s pojmy jako je dřevostavba z lehkého skeletu, z těžkého skeletu, z masivních panelů, ze sendvičových panelů, roubenka nebo srub. 

Dřevostavba z lehkého skeletu

Dřevostavba z lehkého skeletu je charakteristická tím, že její konstrukci tvoří tyčové prvky o obdélníkovém průřezu. Tyto předem vyrobené prvky se poté dle projektu staví a tvoří základní konstrukci domu. 

Stěny jsou poté osazeny deskovými materiály a prostor mezi jednotlivými sloupky je vyplněn tepelnou izolací. Samotná konstrukce není po dokončení stavby viditelná. 

Její výhodou je velká flexibilita, přičemž ještě v průběhu stavby je možné měnit dispozici a polohu otvorů. Je hojně využívána u malých rodinných domů.

Dřevostavba z těžkého skeletu

U tohoto typu dřevostaveb je konstrukce tvořena sloupy a průvlaky s masivními průřezy. Celá konstrukce je pečlivě vyztužena proti působení vodorovných sil, přičemž hlavní důraz se klade na řešení stropní konstrukce. 

Výhodou těchto staveb je, že i po dokončení se dají snadno měnit jejich dispozice. Tohoto systému se často využívá u větších staveb, jako jsou školy, skladovací prostory či administrativní budovy. Tato konstrukce je tedy vhodná i pro patrový dům.

Dřevostavba z masivních panelů

U dřevostavby z masivních panelů je konstrukce řešena plošnými dřevěnými panely. Ty se dle požadavků stavby řežou na automatických strojích přesně na míru. 

Jedná se o typ montované dřevostavby, protože se ihned po dodání montují jako stavebnice. Výhodou těchto typů staveb je velká statická i dynamická odolnost, ale i rychlost stavby. 

Dřevostavba ze sendvičových panelů

Sendvičové panely dostaly svůj název podle toho, že je mezi dvěma dřevěnými deskami usazena tepelná izolace. Tyto panely se po výrobě skládají na připravenou konstrukci. Výhodou tohoto řešení dřevostavby je především velká rychlost stavby. 

Roubenky a sruby

Posledními typy dřevostaveb jsou roubenky a sruby

Roubenky jsou tvořeny z masivních dřevěných prvků – trámů. Roubenka je charakteristická takzvaným roubením, což je roh stěn se spojením trámů. I roubenky jsou dnes již považovány za montované stavby, protože jsou předem vyrobeny a odzkoušeny ve výrobním závodě. 

Sruby jsou obvykle tvořeny kulatinou, která na rozdíl od roubenky v rozích vyčnívá, čímž je vytvořen charakteristický vzhled. Jednotlivé kulatiny se u moderních srubů ještě zatěsňují, aby byla zajištěna co nejdelší životnost a funkčnost. I sruby jsou dnes vyráběny jako stavebnice.

Modulové nebo prosklené dřevostavby

Kromě těchto pojmů se můžete setkat také s pojmem modulové dřevostavby, kdy se jedná právě o montované dřevostavby, u kterých jsou jednotlivé díly (moduly) vyráběny v závodě a následně montovány na místě určení. 

Narazit můžete i na pojem prosklené dřevostavby. Jedná se o velice moderní domy, u nichž je například jedna celá stěna prosklená a nabízí tak úžasný výhled do okolí.

Výhody a nevýhody dřevostaveb

Výhodou dřevostaveb je velká variabilita všeho stavebního materiálu, tedy dřeva i veškerých izolací, s nimiž je vykonáváno zateplení dřevostaveb. Oproti běžným zděným domům má navíc dřevostavba výrazně kratší dobu výstavby, přičemž dřevostavba je obvykle připravená k bydlení do 6 měsíců od zahájení prací, a také může mít nižší cenu

Materiál na dřevostavbu je ekologický

Zároveň se jedná také o výrazně ekologičtější řešení domu, přičemž na zpracování dřeva je zapotřebí 3 až 5krát méně energie než na jiné materiály. 

Stále častěji se navíc objevují pasivní dřevostavby, kdy v kombinaci s tepelným čerpadlem a fotovoltaikou vznikají energeticky soběstačné domy. 

Mýtus o krátké životnosti

Jistě mnoho z Vás již slyšelo o tom, že má dřevostavba oproti běžnému domu nižší životnost. To je však již dávno vyvráceným mýtem, jelikož kvalitně provedená dřevostavba se správnou péčí vydrží klidně 100 až 150 let. Nevýhodou však může být fakt, že ačkoli má dřevostavba výborné tepelně izolační vlastnosti, tak hůře izoluje hluk. Správné provedení tepelné izolace je nesmírně důležité, neboť dřevostavba se sice rychle vyhřívá, ale naproti tomu ji teplo také rychle opouští.

Chcete ušetřit až 30 % z ceny? Zadat zdarma poptávku

Cena dřevostavby

Jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru dodavatele pro Vaši dřevostavbu na klíč je nepochybně její cena

Proto jsme si pro Vás níže připravili orientační ceník, pomocí kterého si můžete udělat přibližný obrázek o tom, kolik dřevostavba stojí.  

PoložkaCena
Dřevostavba na klíč25 000 – 35 000 Kč/m2
Základová deska dřevostavby (včetně práce)Od 3 000 Kč/m2
Stavební práce4 000 – 6 000 Kč/m2
Izolace dřevostavby (materiál)Od 120 – 500 Kč/m2
Panely na stěnyOd 2 000 – 3 000 Kč/m2

Dřevostavba na klíč 

Zpracování dřevostavby na klíč je výrazně ovlivněno typem konstrukce, použitými materiály, složitostí řešení a samozřejmě také rozsahem. 

Obecně se cena nejlevnější dřevostavby na klíč pohybuje okolo 25 000 – 35 000 Kč za metr čtvereční včetně veškerého vybavení, obkladů a podobně. 

Dřevostavba s výměrou 100 m2 Vás tak se vším všudy vyjde na 2 500 000 až 3 500 000 Kč. V závislosti na vybavení však může jít cena nahoru.

Stavební práce u dřevostaveb 

Pokud si budete například materiál zajišťovat sami nebo by Vás zajímala cena pouze za stavební práce, vězte, že čistě za stavbu zaplatíte okolo 4 000 – 6 000 Kč/m2. Zde záleží hlavně na složitosti řešení a způsobu montáže.

Chcete ušetřit až 30 % z ceny? Zadat zdarma poptávku

Často kladené otázky

Kolik stojí dřevostavba?

Orientačně se cena dřevostavby s plochou okolo 100 m2 pohybuje okolo 2 500 000 až 3 500 000 Kč.

Jak dlouho trvá stavba dřevostavby?

Dřevostavba na klíč je obvykle připravena k bydlení průměrně do 6 měsíců od zahájení prací.

Jak správně napsat poptávku?

Vyhněte se příliš obecnému zadání. Vžijte se do role dodavatele, který musí nacenit vaši poptávku a potřebuje znát co nejvíc detailů a požadavku. Nebojte se specifikovat požadované materiály, jejich množství, rozměry nebo rozsah požadované činnosti, místo dodání, termín realizace zakázky nebo dodání zboží a další podobné informace, které by měl dodavatel předem vědět.

Jak probíhá vyřízení poptávky?

Poptávku zadáte zcela zdarma a nezávazně z pohodlí domova či kanceláře. Pracovník zákaznického servisu osobně zpracuje a ověří její úplnost. Pokud se mu poptávka bude zdát neúplná, navrhne její doplnění, případně upřesnění, aby nabídky od řemeslníků a firem co nejvíce odpovídaly vašim představám.

Po zkontrolování poptávky ji pracovník odešle vhodným dodavatelům ve vašem okolí a vy si tak budete moct vybrat tu, která nejvíce odpovídám vašim představám. Průměrná úspora zákazníků se pohybuje kolem 30 % na materiálu i práci.

Jak vybrat nejvhodnějšího dodavatele?

Při výběru vhodného dodavatele na nic nespěchejte. První nabídky sice v e-mailové schránce najdete krátce po zadání poptávky, vyplatí se ale vyčkat ideálně 48 hodin. Do té doby obdržíte více nabídek, díky nimž budete mít větší šanci vybrat si tu, která je za nízkou cenu s kvalitními podmínkami.

Cena je samozřejmě velmi důležitá, zároveň ale nezapomeňte na další faktory nabídky, jako jsou například reference od předchozích klientů, jež vám dodavatel může poskytnout.